Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
A Tunéziai Nemzeti Párbeszéd Kvartett kapta 2015-ben a Nobel-békedíjat. A név négy tunéziai szervezetet takar, akik sokat tettek azért, hogy Tunéziában a 2011-es forradalom után létrejöjjön a plurális demokrácia. A Nobel-bizottság reméli, hogy a díjjal hozzájárulhatnak az eredmények megtartásához és a további fejlődéshez.
A tunéziai demokrácia megteremtésében játszott szerepéért a Tunéziai Nemzeti Párbeszéd Kvartett kapta 2015-ben a Nobel-békedíjat. A díj oldalán található írás szerint a szervezet 2013-ban alakult, mikor néhány merénylet és a társadalmi elégedetlenség miatt veszélybe került a demokratikus átalakulás.
A Tunéziai Nemzeti Párbeszéd Kvartett „létrehozott egy alternatív politikai folyamatot, amikor az ország a polgárháború szélére sodródott”. Ennek köszönhetően néhány év alatt Tunéziában alkotmányos rendszer jött létre, amely biztosítja az állampolgárok alapjogait.
A kvartettet négy szervezet hozta létre: a Tunéziai Általános Munkás Unió; a Tunéziai Ipari, Kereskedelmi és Kézműipari Konföderáció; a Tunéziai Emberi Jogi Liga; és a Tunéziai Ügyvédek Rendje.
Az indoklás szerint a társadalmi élet különböző szegmenseit lefedő szervezetek közvetítőszerepet töltöttek be, illetve hajtóerőt jelentettek a Ben Ali elnök 2011-es bukása utáni békés demokratikus fejlődésben. A Nobel-bizottság reméli, hogy a díjjal hozzájárulhatnak az eredmények megtartásához és a további fejlődéshez.